o idee

Parteneriate, proiecte pilot, evenimente, start-up-ul tău susținut de Telekom.
liviu_francu20031
Curios
Curios
Postări: 37

o idee

Mesajde liviu_francu20031 » 17 Noi 2017, 18:57

Ce ar fi sa faceti pe telecomenzi litere in loc de cifre (si cand scrii pro sa iti apara programele cu pro)gen protv :)))
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 945

Re: o idee

Mesajde Silviu Stefan » 17 Noi 2017, 21:02

Salut liviu_francu20031,
Este o idee buna, dar ce s-ar face persoanele in varsta cu aceasta telecomanda ? Ar fi puse in dificultate.
Cea mai buna optiune ramane inca butonul "canale" unde apare programul alaturi de detaliile sale, el fiind foarte usor selectat cu ajutorul sagetilor de navigare si a butonului OK.

Iar in cazul in care scrii Pro - te poate duce pe Pro X sau pe Pro Cinema sau Pro TV... nu va face legatura corecta. Iar daca va trebui sa scrii tot numele "PROTV" pana apesi toate tastele, alta persoana schimba de 2 ori :))

Este o idee buna dar nu cred ca va fi utila pentru persoanele mai batrane :). Spre exemplu tatal meu vede mai rau, deabea se chinuie sa memoreze un numar de telefon, apai sa scrie cu telecomanda "PROTV". Plus ca ei nu o sa vada asa ca vor indrepta telecomanda spre bec, telecomanda nu va mai fi orientata catre decodor si isi vor da seama ca vor tasta degeaba :)).

Sa ai o seara frumoasa Liviu !
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

liviu_francu20031
Curios
Curios
Postări: 37

Mesajde liviu_francu20031 » 17 Noi 2017, 21:31

Se va intineri tara,,Nu vor mai fi batrani in cativa ani..bla bla nu am chef de explicatii sper ca intelegi!o seara buna si tie!
1 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 945

Mesajde Silviu Stefan » 19 Noi 2017, 17:12

Pana se va intineri tara vom deveni noi batrani si nu ne vom descurca :) !
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

Înapoi la “Start-ups & Inovație”