receiver compatibil?

Televizoare, tablete, camera foto, GPS, accesorii.
gia georgi
Boboc
Boboc
Postări: 1

receiver compatibil?

Mesajde gia georgi » 24 Mai 2016, 16:48

hei.stiu ca poate e o intrebare stupida,dar pls help un necunoscator.receiverele de la televiziune sunt compatibile cu orice tv?adica eu am unul ami vechi si nu stiu daca e ok. help? :D
0 x

Tag-uri:

DaniW
Boboc
Boboc
Postări: 13

Re: receiver compatibil?

Mesajde DaniW » 31 Mai 2016, 11:09

problema nu este combatibilitatea intre receiver si TV.receiverele sunt in functie de tehnologie.doar daca vrei modul CI+ trebuie sa ai TV cu slot.altfel,nu conteaza poti sa ai TV si din '90.doar ca nu vei avea HD. dar uita te aici ca sa intelegi exact e f ok explicat https://www.youtube.com/watch?v=UQfwA4P ... _wOZoWZ6X2
0 x
S-ajuti nu strica.

Andrei Melinte
Boboc
Boboc
Postări: 16

Mesajde Andrei Melinte » 28 Sep 2016, 09:43

In afara de CI++, unde trebuie sa ai un TV care sa aiba slot pentru asa ceva, cred ca toate receiverele de la Telekom sunt compatibile cu orice TV. In general, poti sa conectezi receiverul la TV prin mufa SCART, prin HDMI, unele chiar si prin mufele RCA.
0 x

mihai_badea20081
Boboc
Boboc
Postări: 4

Mesajde mihai_badea20081 » 09 Ian 2018, 13:55

Apropo de receivere.
"Poţi beneficia de maxim 4 receivere, împreună cu un singur abonament de televiziune". Asa spune o fraza din oferta abonamentului TELEKOM WEB&MOBILE TV.
Sa inteleg ca le pot avea pe toate in custodie cu 100% discount pe perioada contractului, sau doar unul si la celelalte platesc chirie?. Pentru ca nu se spune im mod explicit acest lucru
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 778

Mesajde Silviu Stefan » 09 Ian 2018, 18:40

Buna seara mihai_badea20081,

Primul decodor - cel principal numit si decodor de baza - poate fi oferit gratuit, cu discount sau contra cost, in functie de oferta contractata.

Celelalte 3 decodoare suplimentare pot fi luate in chirie (taxa lunara) sau achizitionate la pret intreg (in proprietatea clientului).

Asadar plata primului decodor poate depinde de oferta contractata iar restul decodoarelor pot fi luate in chirie sau in proprietatea clientului.

Pentru alte informatii nu ezitati sa raspundeti acestui mesaj.
O seara buna !
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

Înapoi la “Alte device-uri”