Functionalitate My Account

Contul tău, loialitate, reîncărcare și plată, activare/dezactivare servicii & extraopțiuni, aplicația MyAccount.
r_jiletcovici1
Boboc
Boboc
Postări: 1

Functionalitate My Account

Mesajde r_jiletcovici1 » 08 Ian 2018, 09:45

Buna dimineata si La Multi Ani!

In sectiunea Factura Mea din My Account de obicei aveam acces in format .pdf atit la factura curenta cit si la anexa ce detaliaza valorile de pe factura.
De vreo citeva luni (din NOV2017 mai precis) nu mai exista link catre anexa (apare doar factura) dar am zis ca e oarecum OK pentru ca am observat ca fisierul pdf cu factura include si anexa (dar cumva generata si adaugata manual).
Acum, in continuare nu mai apare link catre anexa si mai rau nici macar fisierul de factura nu-l mai pot descarca - link-ul catre el pare sa nu functioneze (ma reintoarce in sectiunea Factura Mea fara sa deschida nimic).

La acest link: https://prnt.sc/hxhwtt aveti o captura de ecran care descrie problema.

Cu respect,
Radu Jiletcovici
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 778

Re: Functionalitate My Account

Mesajde Silviu Stefan » 08 Ian 2018, 22:45

Buna seara r_jiletcovici1,
Va multumim pentru situatia semnalata. Facem tot posibilul sa verificam mai amanuntit problema intampinata si pentru acest lucru avem nevoie de codul dvs. de facturare sau de o data de identificare a abonamentului.

Am sa va rog frumos sa imi trimiteti un mesaj privat (apasati pe numele meu pe forum si pe trimiterea unui mesaj privat) in care sa imi comunicati o data de identificare.

Dupa verificarea situatiei mai amanuntit voi reveni cu mai multe informatii cu privire la pasii pe care trebuie sa ii urmam in scopul reglementarii datelor.
Intre timp fac tot posibilul sa va identific dupa seria facturilor afisate in imagine.

Astept raspunsul dvs.,
O seara buna !
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

ilcp
Boboc
Boboc
Postări: 15

Mesajde ilcp » 10 Ian 2018, 21:49

O alta problema este accesul la My Account. Uneori, dupa logare, apare un ecran "Oracle Acces Manager" cu eroarea "System error. Please re-try your action. If you continue to get this error, please contact the Administrator."
0 x

paul.cazaban1
Curios
Curios
Postări: 49

Mesajde paul.cazaban1 » 14 Ian 2018, 17:21

Si eu intampin aceleasi probleme! Nu pot accesa ultimele facturi si nu-nteleg de ce cei de la suport nu vor sa te ajute si sa-ti dea factura si anexa pe mail( cum au mai facut+o)...acum insista s-o iau din my account ca si cum ar fi un mare efort pt ei sa mi-o trimita! Oricum corect ar fi sa primim tot pe mail de fiecare data!
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 778

Mesajde Silviu Stefan » 14 Ian 2018, 17:46

paul.cazaban1 scrie:Si eu intampin aceleasi probleme! Nu pot accesa ultimele facturi si nu-nteleg de ce cei de la suport nu vor sa te ajute si sa-ti dea factura si anexa pe mail( cum au mai facut+o)...acum insista s-o iau din my account ca si cum ar fi un mare efort pt ei sa mi-o trimita! Oricum corect ar fi sa primim tot pe mail de fiecare data!

Buna seara,
Setati formatul facturii electronice din My Account - Factura mea, si selectati email-ul pe care doriti sa ajunga mesajele noastre.

Imagini informative :
Imagine
Imagine

Pentru alte informatii nu ezitati sa raspundeti acestui mesaj,
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

Înapoi la “MyAccount”