iPhone 6s plus

Smartphones, setari telefoane, aplicatii, sisteme de operare - Android, iOS, Windows, Blackberry.
popa_vladut981
Boboc
Boboc
Postări: 1

iPhone 6s plus

Mesajde popa_vladut981 » 27 Ian 2018, 18:33

Buna seara. Am achiziționat acum un an și câteva luni un telefon de la telekom. De ceva timp, acesta merge extrem de ***. Uneori merge in poze, se blochează, se Închide imediat cum ies pe usa (de când e frig), bateria nu mai tine nici in jumate fata de cum ținea, are probleme cu microfonul, nu pot purta o discuție într-un spațiu mai aglomerat si amprenta funcționează când vrea. Întrebarea mea este, as putea solicita înlocuirea pe garanție a telefonului ?
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 1318

Re: iPhone 6s plus

Mesajde Silviu Stefan » 28 Ian 2018, 20:52

Buna seara popa_vladut981,
Telefonul tau poate fi trimis la garantie in scopul verificarii si rezolvarii problemelor intampinate.

Nu garantez schimbarea telefonului dar este posibil sa se rezolve acest inconvenient.

Din subiect reiese ca detii un telefon marca Apple.
Am sa te rog sa completezi fisa de service de aici : https://getsupport.apple.com/GetSASO?locale=ro_RO
Trebuie sa introduci numarul de serie al telefonului (codul IMEI). Tot pe site este prezentata si metoda de a gasi acest cod.

Site-ul iti va afisa cu exactitate ce se poate verifica si repara in cadrul acestui telefon.

In cazul in care nu te descurci, te rugam sa accesezi cel mai apropiat magazin Telekom si sa comunici unui operator situatia intampinata. Acesta te va indruma catre gasirea unei solutii optime.

O seara buna !
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

Înapoi la “Telefoane”