Mai multe cartele pentru un singur număr

Abonamente, voce mobilă, extraopțiuni, migrare cartelă-abonament, Roaming, servicii, reînnoire.
teochristian1
Boboc
Boboc
Postări: 3

Mai multe cartele pentru un singur număr

Mesajde teochristian1 » 07 Mai 2018, 21:49

Hristos a Înviat!
Bună seara!

Se poate sa fac un abonament și sa primesc mai multe cartele sim pentru același număr, astfel încât sa funcționeze simultan pe mai multe telefoane?

Deci sa am de exemplu 3 cartele pentru același număr, pe același abonament, și sa functioneze simultan pe mai multe telefoane.

În străinătate (Finlanda și alte tari) se poate, dar nu știu cum procedați.

Mulțumesc
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 1127

Re: Mai multe cartele pentru un singur număr

Mesajde Silviu Stefan » 09 Mai 2018, 00:35

Buna seara,
Nu se poate face acest lucru (sa setam un numar de telefon pentru 3 cartele diferite).

Fiecare cartela are o serie (un fel de CNP) in sistem alaturi de niste criterii de functionare. Fiecare numar de telefon are o singura serie de cartela. Asadar nu putem valida 3 cartele (sa zicem 3 persoane) cu aceeasi serie (acelasi CNP).

Daca doriti, puteti sa luati 3 numere separate si sa activati functia de redirectionare a apelurilor intre telefoane.

Multumim pentru intelegere.
Pentru informatii suplimentare nu ezitati sa raspundeti acestui mesaj.
O seara buna!
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

teochristian1
Boboc
Boboc
Postări: 3

Mesajde teochristian1 » 09 Mai 2018, 10:04

Mulțumesc pentru răspuns!

Este posibil sa am doua cartele cu aceleasi date. În străinătate am această opțiune chiar la Telekom: SIM Gemene (Twin SIM). Clientul primeste doua cartele cu aceleași date: Serial Number, PIN si PUK. Puteți citi acest lucru chiar pe site-ul oficial Telekom, de exemplu, din Slovacia: https://www.telekom.sk/wiki/ostatne/twin-sim-karta

Intrebarea era daca Telekom România are aceasta optiune.

Mulțumesc frumos!
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 1127

Mesajde Silviu Stefan » 10 Mai 2018, 00:07

Buna seara,
Va multumesc pentru documentatie. Voi verifica acest lucru cu colegii din departamentul de telefonie mobila si voi reveni cu un raspuns in cel mai scurt timp posibil.

Va multumesc !
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

Înapoi la “Telefonie mobilă”