Schimbare adresa email in MyAccount

Contul tău, loialitate, reîncărcare și plată, activare/dezactivare servicii & extraopțiuni, aplicația MyAccount.
mesersmith
Boboc
Boboc
Postări: 10

Schimbare adresa email in MyAccount

Mesajde mesersmith » 16 Mai 2018, 20:04

Cum se poate schimba adresa de email asociata contului MyAccount?
Nu mai folosesc o anumita adresa de email si trebuie musai sa aloc o alta adresa contului meu.
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 1258

Re: Schimbare adresa email in MyAccount

Mesajde Silviu Stefan » 16 Mai 2018, 22:17

Buna seara,
Pentru a schimba adresa contului My Account aveti posibilitatea sa stergeti contul de pe actuala adresa si sa il refaceti cu datele pe care le doriti dumneavoastra.

Pentru a sterge contul actual trebuie mai intai sa va autentificati in My Account pe www.telekom.ro, intrati la Setari cont -> Profilul meu (sus pe mijloc) si jos de tot "Dezactivare cont".

Confirmati dezactivarea contului si ulterior reintrati pe www.telekom.ro pentru a crea un cont nou.

In cazul in care nu puteti accesa contul actual, recomand ca titularul abonamentului sa contacteze serviciul de relatii cu clientii la numarul 0766 12 1234 - ramura de deranjamente (tehnica - program 24/7). In urma confirmarii datelor de identificare ale titularului, solicitati operatorului sa elimine din sistem contul dumneavoastra My Account si sa va ghideze in crearea unui nou cont.

Pentru mai multe informatii nu ezitati sa raspundeti acestui mesaj.
Tineti-ne la current cu stadiul situatiei.
O seara buna!
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

mesersmith
Boboc
Boboc
Postări: 10

Mesajde mesersmith » 18 Mai 2018, 22:58

Chiar mi-e frica sa-l sterg, pentru ca am avut mari peripetii cand am facut abonamente pe juridic.
A trebuit sa sun de o mie de ori si sa povestesc fiecaruia ce voiam.
O sa-l las asa, mi-e groaza s-o iau de la capat cu povestea asta si cu operatorii call center.
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator

Mesajde Silviu Stefan » 20 Mai 2018, 02:04

Buna seara,
In acest caz o sa verific alaturi de colegii de la IT daca exista o posibilitate de schimbare a adresei de email fara a reface contul My Account.

Voi reveni cu detalii suplimentare cat mai repede posibil.
O seara buna!
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

globoi1
Boboc
Boboc
Postări: 1

Nu se dezactiveaza contul

Mesajde globoi1 » 06 Sep 2018, 12:18

globoi@clicknet.ro Dai pe dezactivare, ai vrea stergere ? si ce daca ca nu merge.
0 x

telecomanda1
Boboc
Boboc
Postări: 1

Mesajde telecomanda1 » 06 Sep 2018, 14:56

Şi eu aş vrea acelaşi lucru, dar fără dezactivare, căci şi mie mi-a teama că ajung pe mîna Call Center, unde te poţi numai enerva. Deci, pînă la urmă s-a putut fără dezactivare+creare nou cont?
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator

Mesajde Silviu Stefan » 08 Sep 2018, 13:18

Buna ziua,
Nu se poate schimba adresa de email fara a dezactiva contul si a crea unul nou.

Daca doriti sa schimbati adresa de email pe care aveti creat contul My Account - contactati serviciul de relatii cu clientii la numarul 0766 12 1234 - departamentul de deranjamente, orice ramura.

Daca doriti sa incercati dvs. acest lucru. Intrati in contul My Account la setari cont - profilul meu - dezactivare cont.

Ulterior recreati un cont nou cu noile date de autentificare.
O zi buna!
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

Înapoi la “MyAccount”