Trafic internet pe abonament vechi

Abonamente laptop/tabletă, internet pe cartelă, modemuri.
roadx
Boboc
Boboc
Postări: 1

Trafic internet pe abonament vechi

Mesajde roadx » 08 Iun 2018, 10:54

Buna ziua,

Ma numesc Dragos Anghel si am cod abonat 1.11748641.

Detin doua abonamente vechi (FULL OPTION Plus 30).
Din cate imi dau seama (vezi mai jos comentariile asupra informatiilor oferite prin 1515), in abonamente nu am inclus un volum de trafic internet ( undeva, am gasit o formula de calcul a volumului de trafic alocat in functie de valoarea abonamentului, dar se refera la volumul alocat in roaming si cerut de UE (citez): "limita lunara maxima de date în Roaming (GB) = (valoare abonament + valoare extraoptiune + valoare bonus) x 2 / 7, 7 euro/GB." Articolul l-am gasit aici: https://www.idevice.ro/2017/06/15/roami ... telekom/...)

Intrebarea mea este: in conditiile in care fac trafic internet (pe oricare din abonamentele detinute), cum este acesta taxat?
Multumesc!

P.S.: La 1515 nu mi se dau informatii asupra traficului internet (ca volum) ci numai se fac precizari in legatura cu viteza disponibila, functie de volum. Consider ca ar fi trebuit o rubrica de genul: Volum Internet de baza: Nu se aplica.
0 x

Tag-uri:

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 945

Re: Trafic internet pe abonament vechi

Mesajde Silviu Stefan » 09 Iun 2018, 00:08

Buna seara,
In mod normal traficul aditional este taxat cu 0.006 euro/1MB.

Cel mai bine este sa contactati serviciul de relatii cu clientii la numarul 0766 12 1234 - ramura comerciala si sa verificati aceste informatii.
Este posibil ca in oferta pe care o detineti dumneavoastra tarifele sa fie diferite.

Meniul info cost nu va ofera informatii legate de traficul de internet, deoarece, oferta pe care o detineti dumneavoastra nu are inclus in beneficiile sale traffic de internet.

Pentru mai multe informatii contactati serviciul de relatii cu clientii.
O seara buna!
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

Înapoi la “Internet mobil”