Feedback canale televiziune

TV Interactiv, TV Satelit, TV Cablu Digital, Programe TV, echipamente TV, antene.
roby_doru1
Boboc
Boboc
Postări: 1

Re: Feedback canale televiziune

Mesajde roby_doru1 » 09 Iun 2018, 10:28

Daca tot ati scos canalele Filmbox fara sa ne consultati in calitate de clienti ,era frumos daca ne compensati cu Cinemax 1 si 2.
Asa fac companiile care se respecta.
Mai ales la cei care avem canalele HBO mi se pare aberant sa mai platim in plus pentru Cinemax 1 si 2.
Speram sa fie normalitate la aceasta companie si daca tot ni se scot din canale fara sa fim anuntati macar sa nu fim anuntati nici cand ni se scad facturile.......
Incolo toate bune si frumoase....…..
0 x

Tag-uri:

paula.niculescu1
Boboc
Boboc
Postări: 10

Mesajde paula.niculescu1 » 09 Iun 2018, 23:33

Umblă zvonul pe un forum că de la 1 iulie vor ieși din grila Telekom programele: National Geographic, National Geographic Wild, National Geographic People, Diva, E! Entertainment, Mezzo și Baby TV.

Nu mai aveți nevoie de abonați, vreți să-i goniți pe toți care am mai rămas?
0 x

CornelCristea
Boboc
Boboc
Postări: 3

Mesajde CornelCristea » 10 Iun 2018, 10:23

În următoarea perioadă va avea loc o nouă acțiune de reîmpachetare canale TV. Astfel, începând cu data de 1 iulie 2018 vor exista următoarele modificări la nivelul serviciilor de televiziune:
Pentru toate pachetele/tehnologiile cu excepția CATV vor fi introduse 4 canale noi: Epic Drama, Rock TV, Magic TV si Romance TV
Redenumirea tuturor pachetelor aflate pe tehnologie CATV in TV M și înlocuirea a 3 canale (Diva Universal, National Gepgraphic, Nat Geo Wild) cu următoarele 3 canale: Epic Drama,Viasat History și Viasat Explore
Retragerea pachetului TV S si migrarea clienților de TV S în noul TV M (reîmpachetat)
Reîmpachetarea pachetului TV M
Reîmpachetarea pachetului TV L
Începand cu data de 1 iulie 2018, tariful lunar pentru servicii va creste cu: 0.5 euro fara TVA (0.595 euro cu TVA) doar pentru clientii TV S DTH/DVBC/IPTV.

Pentru clienții de TV S (DTH/IPTV/DVBC), noile canale vor fi oferite promoțional (discount 100%) în luna iulie, iar din luna august clienții vor plăti în plus 0.595 euro cu TVA. Clienții vor găsi pe facturile din luna iulie creșterea de 0.595 euro cu TVA dar vor beneficia de un discount aferent. Clienților li se oferă dreptul de a denunța unilateral contractul în termen de 30 de zile de la primirea notificărilor, ca urmare a creșterii tarifului de abonament.(stire preluata de la Kalman 2007)
0 x

paula.niculescu1
Boboc
Boboc
Postări: 10

Mesajde paula.niculescu1 » 12 Iun 2018, 10:01

Eurosport2 HD (poate si SD, dar pe asta l-am sters din memoria televizoruluI) este transmis in limba greaca începând de aseară. Chiar nu se sesizează nimeni??? Și nici nu am opțiunea să trec pe limba engleză. La schimbarea limbii am o singură opțiune: nedefinită.
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 945

Mesajde Silviu Stefan » 12 Iun 2018, 23:01

Buna seara,
Anuntati deranjamentele in centrul de relatii cu clientii la numarul 0766 12 1234 - ramura tehnica - televiziune. Situatiile semnalate vor fi investigate si remediate in cel mai scurt timp posibil.

Pentru situatia postului EUROSPORT 2 SD/HD transmisia la momentul actual este optima si nu prezinta erori legate de limba audio sau subtitrare (daca este cazul).

In cazul in care reapar probleme nu ezitati sa ne anuntati la numarul comunicat, program 24/7 pentru situatii tehnice.
O seara buna!
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

silvius1
Boboc
Boboc

Mesajde silvius1 » 14 Iun 2018, 20:57

Apreciez BBC Earth care nu exista la alte televiziuni.
Din păcate Eurosport HD este inclus intr-o categorie mai mare a abonamentului desi la RDS este in cea mai ieftina.

Un lucru ciudat, nu găsesc in lista unele posturi locale din Iași cum ar fi Digi Iași.
0 x

ionescumarius331
Boboc
Boboc
Postări: 4

Mesajde ionescumarius331 » 15 Iun 2018, 10:32

Buna Ziua,

Exista posibilitatea sa introduceti in Grila L IPTV canalul DigiFilm care se va redenumi FilmNow incepand cu 1 Iulie 2018?

Multumescm
0 x

paul.cazaban1
Descurcaret
Descurcaret
Postări: 88

Mesajde paul.cazaban1 » 15 Iun 2018, 23:45

silvius1 scrie:Apreciez BBC Earth care nu exista la alte televiziuni.
Din păcate Eurosport HD este inclus intr-o categorie mai mare a abonamentului desi la RDS este in cea mai ieftina.

Un lucru ciudat, nu găsesc in lista unele posturi locale din Iași cum ar fi Digi Iași.

de unde si pana unde? BBC Earth exista si la alti furnizori ca de pilda RDS! Cum sa existe canalele regionale Digi sau DigiFilm la Telekom, ai logica?
0 x

paul.cazaban1
Descurcaret
Descurcaret
Postări: 88

Mesajde paul.cazaban1 » 15 Iun 2018, 23:47

silvius1 scrie:Apreciez BBC Earth care nu exista la alte televiziuni.

de unde si pana unde? BBC Earth exista si la alti furnizori ca de pilda RDS! Cum sa existe canalele regionale Digi sau DigiFilm la Telekom, ai logica?
0 x

CornelCristea
Boboc
Boboc

Mesajde CornelCristea » 16 Iun 2018, 14:16

Am si eu o problema ....sunt in primul an de contract cu Telekom din cei 2 ani obligatorii,am iptv S si internet L...am inteles ca S devine M si anumite canale printre care si Filmnow intra la L ,deci la noul M nu vom aveam parte(simple presupuneri)pot migra la un pachet superior fara sa pierd Maxpackul care mi l-au oferit?gen pe site acum este pachetul full undeva la 15 euro ...oare accepta operatorul?trebuie sa sun la ei ...caci unii odata mi-au zis ca voi pierde maxpackul pentru modificarea abonamentului(adica unele beneficii)...nu prea cred caci este oferit la toti in perioada contractuala...

arhiva si platforma HBO GO pe iptv la telekom nu merg de nici o culoare de o saptamana! Am facut sesizare am sunat deja de 3 ori pentru rezolvare...sa vedem.imi este draga interactivitatea iptv...cind nu o pot folosi ...
0 x

Înapoi la “Televiziune”