Rusine

raulchirila_11
Boboc
Boboc
Postări: 4

Rusine

Mesajde raulchirila_11 » 24 Iun 2018, 09:35

Rușine Telekom România de 22 de ore nu funcționează televiziunea, internetul, telefonia fixa în localitatea Tureni, județul Cluj.Am făcut 3 sesizări în acest interval am tot fost amânat, am solicitat diminuarea facturii pentru perioada în care nu am beneficiat de serviciile voastre nu se poate, hoție pe banii mei. Rușine sa va fie suntem în 2018 și voi nu sunteți în stare sa remediați problemele tehnice într-un timp rezonabil. 22 de ore și poate vor mai fi deoarece nici pana în acest moment nu a-ți rezolvat problema, ar fi cazul sa investiți în echipamente și infrastructura deoarece încasați sume frumoase.Sunt curios și în Germania va bateți joc de clienți? Rușine, Rușine.
1 x

raulchirila_11
Boboc
Boboc

Re: Rusine

Mesajde raulchirila_11 » 24 Iun 2018, 09:41

Am sa va postez pe toate rețelele de socializare și pe toate canalele posibile sa vadă potențialii clienți ce se întâmplă și se vor gândi mai bine dacă să își încheie contracte cu o astfel de societate care nu este în stare sa rezolve în cel mai scurt timp problemele tehnice.
1 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 1318

Mesajde Silviu Stefan » 24 Iun 2018, 20:01

Buna seara,
Ne pare rau pentru neplacerile cauzate. Inteleg ca este vorba de un deranjament zonal din ce imi comunicati si va asigur ca echipa tehnica Telekom face tot posibilul sa rezolve situatia in cel mai scurt timp posibil.

De indata ce vor intra din nou serviciile in functiune veti primi o confirmare a rezolvarii pe telefonul mobil lasat de contact in cadrul centrului de relatii cu clientii.

Va multumim pentru intelegere, o seara buna!
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

raulchirila_11
Boboc
Boboc

Mesajde raulchirila_11 » 24 Iun 2018, 21:35

Echipa tehnica nu este nicăieri măcar sa aveți bunul simț și să nu dezinformați, probabil nu va permiteți să plătiți oameni în zilele de sâmbătă și duminică.După 7 telefoane la dumneavoastră de sambata de la ora 12.30,am aflat în sfârșit duminică în jurul orelor 15 ca degeaba mai sun și solicit timpul de remediere deoarece nu este echipa tehnica care sa o rezolve până Luni.Și luni se va deplasa în zona sa vadă despre ce este vorba, probabil nu vor avea piese pe stoc, care vor trebui comandate și pana ajung din București probabil pe marți va funcționa din televiziunea, internetul și telefonia fixa. În concluzie Rușine, Rușine, Rușine sa va fie Telekom România, întreb din nou și în Germania oare la fel se procedează. Intre timp neavând ce face postez în continuarest pe toate rețelele să vă cunoască lumea pentru ca la bani sunteți în avans.
2 x

raulchirila_11
Boboc
Boboc

Mesajde raulchirila_11 » 25 Iun 2018, 17:24

Precum spuneam și aseară în momentul când scriu acest mesaj se împlinesc 55 de ore de când serviciile pentru care plătesc sunt nefuncționale, oare până unde merge nesimțirea, indolenta, lipsa de respect pentru o întreagă comunitate de abonați, pentru ca sunt peste 50 de abonați cu care am discutat și care se afla în aceeași situație ca și mine? Aștept momentul când voi fi contactat și întrebat care este motivul pentru care nu am achitat factura numai la capătul celalalt al firului sa nu vă aflați.
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 1318

Mesajde Silviu Stefan » 26 Iun 2018, 22:37

Buna seara,
Ne pare rau pentru neplacerile cauzate in urma deranjamentului intampinat. Va asiguram ca factura dumneavoastra va fi recalculata in urma problemelor intampinate pe perioada de nefunctionare a serviciilor oferite.

Speram ca serviciile sa fie acum functionale si sa nu mai existe neplaceri cauzate in urma situatiei semnalate.
O seara buna!
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

Înapoi la “Diverse”