Reziliere contract

Telefonie fixă, abonamente, opțiuni, serviciile 118932 si 118300, telefoane fixe.
aliale.nicolae1
Boboc
Boboc
Postări: 2

Reziliere contract

Mesajde aliale.nicolae1 » 07 Aug 2018, 19:46

Buna ziua,

In cursul acestui an am cumparat un imobil in Bucuresti pentru care abonamentul de telefonie fixa si TV nu a fost reziliat (titularul contractului a decedat, casa revenind unei rude de la care am cumparat noi imobilul). Am incercat rezilierea contractului la un magazin Telekom dar ni s-a spus ca doar titularul de contract poate face acest lucru sau am avea nevoie de certificatul de deces (in original) pentru a incheia abonamentul.
Intrebarea este, in calitate de noi proprietari ai imobilului, avem responsabilitatea de a continua sa platim abonamentul? Ce cale legala avem de a rezilia contractul in absenta actului de deces in original?

Multumesc antipat,
Alina
0 x

Tag-uri:

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 1127

Re: Reziliere contract

Mesajde Silviu Stefan » 07 Aug 2018, 23:27

Buna seara,
In calitate de noi proprietari nu sunteti obligati sa achitati facturile respective. Singura posibilitate de reziliere este de a depune o cerere de reziliere la cel mai apropiat magazin Telekom sau la adresa de email: rezilieri@telekom.ro alaturi de cel putin o copie a certificatului de deces.

Pentru mai multe informatii nu ezitati sa raspundeti acestui mesaj sau sa contactati centrul de relatii cu clientii la numarul 0766 12 1234 - ramura comerciala - contracte.
O seara buna!
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

aliale.nicolae1
Boboc
Boboc
Postări: 2

Re: Reziliere contract

Mesajde aliale.nicolae1 » 08 Aug 2018, 19:24

Multumesc frumos pentru raspus, am trimis o cerere la adresa de mail sugerata, impreuna cu copia certificatului de deces.

O zi buna,
Alina Nicolae
1 x

Înapoi la “Telefonie fixă”