Servicii de calitate *** dar platite

Telefonie fixă, abonamente, opțiuni, serviciile 118932 si 118300, telefoane fixe.
sorinigm1
Boboc
Boboc
Postări: 2

Servicii de calitate *** dar platite

Mesajde sorinigm1 » 04 Oct 2018, 13:49

Telefon fix = nivel foarte scazut si cu fasait puternic al convorbirii, calitate sub mediocra
Internet = ZERO, cum incerc o logare imediat nu mai functioneaza
Cele doua servicii sunt prin cablu "digital".
Televiziune = canale inlocuite, canale platite dar netransmise, nimic stereo, transmisie HD dar care nu este de fapt HD. transmisia prin satelit. Cand ploua, ninge, sauu bate vantul nu mai este semnal deloc.
Platesc un reciver care nu este functional, ceva incredibil, daca nu il folosesti o perioada de timp il dezactiveaza automat!!!!!!!!!!
Toate aceste servicii sunt platite, chiar cu o luna in avans.
Daca reclami nu se rezolva nimic, vin, schimba ruterul, eventual cu unul reparat, dar problema nu este rezolvata.
Spun ca nu au solutii.
Acum in tot cartierul, undeva in zona Doamna Ghica, Telecom instaleaza fibra optica, inclusiv la blocurile de pe strada vis a vis de casa mea.
Dar pe strada mea NU, si mai sunt locuinte.
Este bataie de joc, pur si simplu. Si culmea nu are rezolvare. Am intrebat, daca instaleaza fibra si mi s-a raspuns ca strada Magnoliei nu este in plan.
Cred ca primul pas il voi face la Protectia consumatorului, sa vina sa masoare nivelul semnalului, viteaza de trafic, etc, si pe urma vom vedea ce urmeaza. Nimic nu este conform parametrilor din Contract.
Poate raspunde cineva responsabil la aceasta postare.
0 x

sorinigm1
Boboc
Boboc
Postări: 2

Re: Servicii de calitate *** dar platite

Mesajde sorinigm1 » 04 Oct 2018, 13:53

Foarte interesant, dar cuvantul din titlu a fost inlocuit cu stelute.
Oare de ce?
Din citirea postarilor am remarcat ca mai sunt nemultumiti de serviciile oferite de Telekom.
Poate se gandesc sa faca ceva de banii pe care ii platim in contul lor.
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 1258

Re: Servicii de calitate *** dar platite

Mesajde Silviu Stefan » 06 Oct 2018, 14:38

Buna ziua,
Cu siguranta trebuie sa existe o solutie tehnica a problemelor intampinate si semnalate.

Anuntati in centrul de relatii cu clientii, departamentul tehnic, problemele intampinate (zgomot pe linia telefonica, deconectari/intreruperi/viteza scazuta in cadrul serviciului de internet). O echipa tehnica trebuie sa intervina sa verifice si sa remedieze problemele semnalate de dvs.

Cu privire la serviciul de televiziune, decodorul se poate bloca in cazul in care nu este utilizat mai mult timp, afisandu-se eroarea (4). Remedierea se face in timpul apelului catre centrul de relatii cu clientii la nr. 0766 12 1234 - ramura tehnica, deranjamente televiziune.

Titlul a fost inlocuit automat cu stelute deoarece poate contine tente vulgare.
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

Înapoi la “Telefonie fixă”