Explicatii

Plată online, activare factură electronică, modalități de plată, cod de facturare, factură detaliată.
alexandru.stoica1
Boboc
Boboc
Postări: 1

Explicatii

Mesajde alexandru.stoica1 » 04 Oct 2018, 11:07

Buna ziua,
Am reziliat de mai bine de o luna contractul privind serviciile DTH, urmand sa predau echipamentul la unul din magazinele telekom. Conform ultimei discutii avute cu un reprezentant de la relatii clienti, mi s-a comunicat faptul ca pana la predarea echipamentului mi se va percepe in continuare chiria aferenta, lucru stipulat si in contract. In ultima factura apare "echipamente nerecuperate 106 lei?

Va rog sa imi spuneti ce reprezinta aceasta linie? Daca reprezinta chiria, e cam de vreo 10 ori mai mare, dar daca reprezinta pretul echipamentului va spun ca nu doresc sa il cumpar.

Multumesc
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 1365

Re: Explicatii

Mesajde Silviu Stefan » 06 Oct 2018, 15:22

Buna ziua,
In urma predarii decodorului vi s-a dat un proces verbal de predare primire.

Pe baza procesului verbal de predare primire se storneaza sau chiar sisteaza plata facturii cu suma de 106 lei pentru echipamente nerecuperate.

Va indrum sa contactati serviciul de relatii cu clientii la numarul 0766 12 1234 - ramura comerciala / contracte pentru mai multe informatii legate de situatia intampinata.

O zi buna!
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

Înapoi la “Informații factură”