ASISTENTA TEHNICA INTERNET MOBIL

Abonamente laptop/tabletă, internet pe cartelă, modemuri.
romica_dumitrescu1
Boboc
Boboc
Postări: 1

ASISTENTA TEHNICA INTERNET MOBIL

Mesajde romica_dumitrescu1 » 03 Noi 2018, 17:29

Buna seara .Vreau pe aceasta cale sa multumesc operatoarei de la tehnic care in seara zilei de 02.11.2018 cu promptitudine si profesionalism mi-a rezolvat problema internetului de pe ANDROID care nu functiona din varii motive.Cred ca TELEKOMUL este pe un drum bun.Cu stima .Romulus
1 x

rusvasile20031
Boboc
Boboc
Postări: 1

Re: ASISTENTA TEHNICA INTERNET MOBIL

Mesajde rusvasile20031 » 09 Noi 2018, 18:40

am primit un modem(stick)pentru laptop,pe pictograma telekom fon imi apare bulina rosie cu semnul exclamarii care inteleg ca inseamna nesecurizat.
    Cum pot sa securizez si sa-mi dispara bulina de atentionare si sa pot activa internetul. :x
    0 x

Pop Constantin
    Boboc
    Boboc
    Postări: 4

Mesajde Pop Constantin » 12 Noi 2018, 12:06

Buna ziua. Am cumparat o cartela prepay 4g, am activat optiunea de 5 euro, ma gasesc in aria de acoperire 4g, dar nu reusesc sa configurez nici un telefon pe care il am sa functioneze pe 4g cu cartela Telekom fie el android sau windows phone. Orange si Vodafone imi functioneaza 4g pe fiecare dintre ele. Am incercat tot ce am gasit pe net despre configurarea internetului mobil telekom dar in zadar; nu merge mai mult de 3g/3g+. Puteti sa ma indrumati cum se poate configura sa accesez reteaua 4g Telekom? Multumesc.
    0 x

Silviu Stefan
    Moderator
    Moderator
    Postări: 1365

Mesajde Silviu Stefan » 12 Noi 2018, 20:22

rusvasile20031 scrie:
      am primit un modem(stick)pentru laptop,pe pictograma telekom fon imi apare bulina rosie cu semnul exclamarii care inteleg ca inseamna nesecurizat.
      Cum pot sa securizez si sa-mi dispara bulina de atentionare si sa pot activa internetul. :x

Buna seara,
      Stick-ul nu are conexiune la serviciul Telekom FON, el are o conexiune separata (pe date mobile), preluata dintr-o cartela sim introdusa in el.
      Urmati instructiunile de montare, instalare si utilizare din pachetul primit pentru a va conecta la internet cu succes.

Pentru suport explicat, va rugam sa ne comunicati modelul stick-ului de internet primit astfel incat sa stim cum va ajutam cu mai multe detalii.

O seara buna!
      0 x
      Cu stima,
      Silviu Stefan

Înapoi la “Internet mobil”