Valabilitate optiune mincinoasa

Reîncărcare, extraopțiuni, pachete prepaid, bonusuri, trafic de date.
floryne_bluered1
Boboc
Boboc
Postări: 9

Valabilitate optiune mincinoasa

Mesajde floryne_bluered1 » 05 Dec 2018, 10:13

Salut,

Asa zisa valbilitate a optiunii de 28 zile este o mare minciuna,defapt aceasta are 27 de zile valabilitate si nu 28 asa cum scrie pe site.

Exemplu: daca reincarci pe data de 7 a luni,teoretic ar trebui sa ai valabilitate pana pe 5 ale urmatoare luni oara 23:59,dar in realitate acesata se dezactiveaza pe 4 ale luni ora 23:59.Aceatsa ar trebui normal sa se dezactiveze pe 5,ora 23:59
In concluzie o mare minciuna de partea Telekom,pe langa faptul ca semanul 4g e praf. :x :x :x
0 x

daniela_bozoi1
Boboc
Boboc
Postări: 1

Re: Valabilitate optiune mincinoasa

Mesajde daniela_bozoi1 » 18 Dec 2018, 00:58

Salut
Raspunde cineva la intrebarea lui floryne_bluered1 ??? Am aceiasi intrebare.daca am incarcat pe 19 noiembrie, pe 16 decembrie la ora 24, obtiunea s-a dezactivat. Acum am incarcat pe 17 decembrie si-am activat optiunea 5N. in mesaj spune ca este valabil pana pe 14 ianuarie 2019.
Daca pe data de 13 ianuarie optiunea este dezactivata pot sa fac reclamatie la protectia consumatorului????? Cred ca NU suntem singurii ( eu si cu floryne_bluered1) care ne confruntam cu aceasta problema? Asteptam totusi un raspuns.
0 x

Înapoi la “Cartele Prepaid”