Primaria Timisoara debranseaza fara preaviz locatarii de pe C.D.Loga

Alin
Boboc
Boboc
Postări: 2

Primaria Timisoara debranseaza fara preaviz locatarii de pe C.D.Loga

Mesajde Alin » 08 Mar 2020, 23:28

Sambata seara in 07.03.2020 inainte de ora 22 pe cand lucram la calculator m-am trezit cu o bubuitura si dintr-o data internetul nu a mai functionat. Azi dimineata am gasit toata strada plina de noroaie interminabile si de cabluri cazute si lasate aiurea: pe case, pe drum, pe garduri, ca si cum locatarii si pensionarii sau firmele din zona sunt vinovate pentru ceva anume. M-am simtit umilit ca orice roman in tara lui si neputincios. Sa reclam la primarie ceea ce face primaria noaptea? Cel putin trebuia sa se afiseza pe primariatm.ro un anunt cu cateva zile inainte. Batranii nu stiu sa foloseasca telefoane mobile ca sa sune la 112. Era asa de greu sa se afiseze un anunt A4 pe fiecare poarta cu o saptamana inainte? E o chestiune de dispret si lipsa de respect de la om la om.
Fişiere ataşate
screenshotPrimariatm2.png
screenshotPrimariatm2.png (169.06 KiB) Vizualizat de 4151 ori
IMG_20200308_143459605.jpg
IMG_20200308_143459605.jpg (2.64 MiB) Vizualizat de 4151 ori
0 x

Alin
Boboc
Boboc
Postări: 2

Re: Primaria Timisoara debranseaza fara preaviz locatarii de pe C.D.Loga

Mesajde Alin » 08 Mar 2020, 23:31

Caz concret cu telefoanele mobile: o batrana de 80 de ani ma intreaba acuma seara daca se apasa mai intai pe zero si apoi se formeaza numarul la telefon. Cum ii explic ca trebuie sa deblocheze telefonul si ca depinde de model? E cu touch? E fara touch? E cu smart? E mic? E mare? Rimereste sa citeasca si sa apese pe butoane cand se simte rau sau face o criza de inima?
0 x

Înapoi la “Internet Fix”