Fara internet in perioada de criza genrala

moldovean.marius1
Boboc
Boboc
Postări: 2

Fara internet in perioada de criza genrala

Mesajde moldovean.marius1 » 29 Mar 2020, 12:10

Locuiesc in Luminei 2A, sector 2, Bucuresti. De ieri 28.03.2020 nu am internet. Lucrez de acasa. In urma sesizarii telefonice facute, impreuna cu operatorul am facut toate verificarile posibile din domiciliu. Totul este ok la mine acasa. Mi s-a spus ca vor transmite incidentul si ca este posibil ca sa fie din centrala. Nici astazi, 29.03.2020, ora 11 nu am internet. Am revenit cu telefon la compania Telekom si mi s-a spus ca va dura 72 de ore...ce inseamna asta? Va bateti joc de clienti? cum 72 de ore??? Va dau in judecata. Nu se poate asa ceva. Nu stiu motivul pentru care brusc nu am mai avut internet? Chiar 72 de ore dureaza sa verificati in centrala daca IP-ul locatiei mele este activ??? Sau l-ati sters? sau nu stiu ce ati facut. Nu este problema mea. Eu sunt un client care va plateste serviciile si care are pretentia sa le si foloseasca. Astept sa remediati ASTAZI problema, altfel voi face demersuri la ANPC si mai departe.
NB: Va atasez si eroarea de pe TV
Fişiere ataşate
WhatsApp Image 2020-03-28 at 10.24.26.jpeg
WhatsApp Image 2020-03-28 at 10.24.26.jpeg (123.56 KiB) Vizualizat de 4615 ori
0 x

moldovean.marius1
Boboc
Boboc
Postări: 2

Re: Fara internet in perioada de criza genrala

Mesajde moldovean.marius1 » 29 Mar 2020, 12:25

Va avertizez ca dupa ce voi face reclamatie la ANPC voi solicita ca Telekom sa-mi plateasca costurile suplimentare, pe toata perioada deranjamentului, pentru telefonul mobil, altul decat cel inregistrat la companie(asta pentru ca Telekom furnizeaza seviciile cele mai slabe de pe piata la capitolul Internet Mobile) deoarece voi fi nevoit sa fac hotspot pentru a putea sa-mi desfasor activitatea de serviciu din locatia unde ma aflu(acasa)
0 x

Înapoi la “Internet Fix”