Abonament

Servicii la cartela & abonament, Roaming, Probleme tehnice
ciuca_cristi
Boboc
Boboc
Postări: 3

Abonament

Mesajde ciuca_cristi » 20 Aug 2020, 20:22

Buna ziua!

As vrea sa stiu daca un abonament mobil poate fi prelungit intr-un magazin Telekom de catre alta persoana, alta decat titularul abonamentului.

Multumesc!
0 x

Star Fish
Boboc
Boboc
Postări: 8

Re: Abonament

Mesajde Star Fish » 24 Aug 2020, 22:29

Raspunsul e NU! (cred ca se poate doar prin procura semnata in fata notarului)
Dar ce motive intemeiate are titularul de nu poate face prelungire de abonament in magazin? Nu se afla in tara? Sau care motivul? Exista insa o alta varianta, semnarea la distanta! Adica titularul suna la Relatii Clienti negociaza contractul (cere telefon suventionat etc), isi da acordul pentru prelungire pe 2 ani! apoi in baza acordului ii vine anexa de prelungire a contractului la vechiul contract prin curier (si telefonul suventionat daca e cazul), o semneaza si o preda curierului inapoi! ORICUM si daca abonamentul expira, prelungirea se face automat pe termen nelimitat, e valabila pana la data in care titularul cere reziliere (sau prelungire pe 2 ani) in niciun caz abonamentul nu v-a fi inchis! Banuiesc ca titularul vrea sa faca prelungire pe 2 ani ca sa ia vreun telefon suventionat!? de asta am scris despre metoda "semnare la distanta"
0 x

Înapoi la “Telefonie mobila”