Dezabonare fara consimtamant

daniel12_stef1
Boboc
Boboc
Postări: 1

Dezabonare fara consimtamant

Mesajde daniel12_stef1 » 29 Ian 2021, 17:44

Buna ziua,

Va scriu din satul Boboc,Judetul Buzau cu o problema pe care cei de la Telekom se pare ca o ignora total.In luna decembrie am decis sa renunt la serviciul de TV.Am facut acest lucru apeland la relatii cu clienti unde am specificat foarte clar ca vreau sa renunt doar la serviciul de TV.In data de 22.01.2021 am constatat ca serviciul de internet si telefonie fixa nu mai functioneaza.Am sunat la deranjamente si intra robotul care comunica ca ar fi o problema in zona in care locuiesc(o problema frecventa).Ziua urmatoare am reusit sa sun la deranjamente unde mi-a fost comunicat ca intreg pachetul(TV,internet si telefonie fixa) a fost desfiintat desi eu am cerut doar serviciul TV.In aceeasi zi am fost intr-un magazin telekom unde am facut o sesizare si mi s-a comunicat ca cel mai probabil in data de 26.01.2021 se va rezolva.Cum pana la data comunicata nu s-a prezentat nimeni am sunat urmatoarea zi la relatii cu clientii unde am dat pente un operator foarte *** care tinea tare ca eu am renuntat la intreg pachetul de servicii si nu este o greseala din partea telekom.Am intrebat ce se poate face in aceasta cauza si mi-a zis ca nu mai pot fi reconectat din cauza ca nu mai sunt porturi adsl disponibile deoarece un vecin s-a conectat in locul meu(o minciuna grosolana deoarece nici un vecin nu s-a conectat).Mai tarziu am sunat si am dat de o operatoare mult mai draguta care a mai facut o solicitare catre departamentul tehnic dar nu a putut da un termen de rezolvare a problemei.
Suntem in anul 2021 intr-o perioada in care suntem dependenti de internet(lucrez 3 zile de acasa) si acest lucru nu ar trebui sa mai fie posibil.Desi platesc cel mai mare abonament am o viteza de doar 16Mbps(60x mai mica fata de FTTH) iar semanlul mobil este inexistent in casa nu am facut nici o plangere pana acum dar deja s-a ajuns la o *** crunta.Daca nu se rezolva urgent aceasta problema o sa fac plangere la ANCOM si ANPC.

Multumesc!
0 x

Înapoi la “Internet Fix”