Taxa de reziliere ILEGALA

Beneficii, Instalare, Modificare sau Desființare servicii Telekom
lanterneled1
Boboc
Boboc
Postări: 3

Taxa de reziliere ILEGALA

Mesajde lanterneled1 » 27 Iun 2019, 14:23

Am facut o cerere pentru rezilierea contractului pt TV si internet. Contactul a fost semnat acum 3-4 ani. A trecut acel termen de 2 ani contractuali.
Acum, la reziliere cei de la Telekom spun ca dupa cei doi ani contractul meu a mai fost prelungit cu inca 2 ani si ca va trebui sa platesc niste taxe pentru reziliere.

Pe langa faptul ca nu am dat nici un consimtamant pentru prelungirea pe inca 2 ani a contractului, aceasta taxa de reziliere este ABUZIVA.
Citit aici: http://deretinut.net/2015/12/taxele-de- ... ie-mobila/

Imi pare rau ca ANPC nu ii amendeaza cu procent din cifra de afaceri pentru acest gen de abuzuri pentru ca doar asa se poate rezolva.
Sunt sigur ca sunt multi in aceasta situatie care se lasa intimidati de TELEKOM.

La telekom nu ai cu cine vorbi. fiecare operator este de la telekom dar nici unul nu se ocupa de probleme de genul asta. Mi-au recomandat sa merg in magazin fizic pentru a depune o reclamatie, in schimb ei imi prelungesc contractul fara macara sa ma anunte :)
1 x

Înapoi la “Situatii comerciale - Contract”