Nesimtirea angajatilor romtembelecom si vinovatii pentru lipsa internetului timp de 2 luni

jmdragos20031
Boboc
Boboc
Postări: 4

Nesimtirea angajatilor romtembelecom si vinovatii pentru lipsa internetului timp de 2 luni

Mesajde jmdragos20031 » 21 Iun 2019, 19:00

După doua luni in care in care am sunat aproape zilnic sa anunt ca nu avem internet și telefonie fixa la Iasi com. Schitu Duca, am decis sa mai sun o data sa vad poate obțin un raspuns "normal la cap".

Îmi răspunde o domnișoară care politicoasă îmi zice ca nu exista nici o sesizare si ca sesizarea de acuma doua luni apare ca rezolvata... ca cica echipa de pe teren a trecut sesizarea așa... "rezolvată"... dar mai sunt probleme...

Pai cu cine naiba am vorbit atâtea zile cand am suntat de există numai o sesizare? Și cum naiba e rezolvată dacă nu avem telefon și internet de 2 luni???

Chiar asa *** sunteti?

Acum sa va spun eu care e părerea mea despre ce se intampla:

Sunt 2 vinovati in aceasta situatie:

In primul rand romtembelekomu care încă funcționează pe o infrastructură depasita de timp, cu stalpi vechi de lemn, putreziți, rupți la primul vant mai serios, pentru ca ... "de ce sa bagam bani sa modernizam cand putem sa incasam și sa incasam fără sa facem nimic?..." și la care a adăugat angajați puțin și *** pregatiti, nemotivati să-și facă treaba cum trebuie.

Astfel este total nepregatit sa faca fata la așa o situație, care a crezut ca poate încasa la infinit pe infrastructură lăsată moștenire de pe vremea comunismului și care nu da doi bani pe omul de la tara care depinde de firu ala sa sune la salvare sau să-și vadă neamurile plecate peste mari si tari...

La aceasta se adaugă al doilea vinovat, si anume neamu romanesc, cretinii care au vazut stalpii prabusiti si au sărit cu topoarele sa ia firele de cupru și lemnu de foc...

Cam asta e parerea mea, ***, nepasare, mai multa *** si mai multa nepasare, toate adunate sub "aria de acoperire" a telekomului... Sa va fie rusine!!!...
0 x

Înapoi la “Internet Fix”