MODEM Sagemcom 5655v2 AC RF

emmyneth1
Boboc
Boboc
Postări: 1

MODEM Sagemcom 5655v2 AC RF

Mesajde emmyneth1 » 10 Feb 2020, 11:57

Va salut.

Am o intrebare legata de modemul pe care il aveti.
Eu am de mai bine de 6 ani contract cu cei de la Telekom. Insa spre rusinea mea doar anul trecut am verificat ceva legat de viteza mea de internet. Respectiv am abonamentul L deci cel de pana la 1000mb/s. Problema a intervenit doar cand am cautat ce viteza reala am pe internet. ( Si am verificat tot acel lant trofic, de care nu ne spune nimeni atunci cand facem contractul. Respectiv place de retea gigabit, cablu ecranat pentru transferul de date.... Am toate acestea). Deci teoretic ar trebui sa am o viteza de cel mult 1000 mb/s. dar conform celor scrise de cei de la Telekom se poate si doar 1 mb/s.
Bun, sa nu fiu absurd, nu am cerut 1000 mb/s, dar as dori sa vad care este viteza maxima. Insa apare problema de echipament primit de la Telekom.
Modemul primit cand am semnat contractul pentru 1000 mb/s , are ca si caracteristici in fisa tehnica, o viteza maxima de 300 mb/s.
Deci diferenta de 600 mb/s sunt doar in acte.
Aveti cumva , careva, singurul model de modem de la cei de la Telekom. respectiv acest Sagemcom 5655v2 AC RF?

Cei de la servicii clienti, imi spun ca ba au, ba nu mai au acest produs in stoc.
Sunt curios daca cineva are o viteza mai mare de 300mb/s. Si daca da, ce modem aveti.
Eu am nevoie de unul care poate faca IPTV. Este singurul care imi face transferul din PAL in NTSC. Am televizoarele din America, si acest moden care il am acum face acest transfer singur.

Mersi.
Zi faina tuturor!!
0 x

Înapoi la “Internet Fix”