Migratre TV Satelit la IPTV

TV Interactiv, TV Satelit, TV Cablu Digital, Programe TV, echipamente TV, antene.
savin.catalin1
Boboc
Boboc
Postări: 6

Migratre TV Satelit la IPTV

Mesajde savin.catalin1 » 27 Mar 2018, 13:34

Buna ziua,
De curand mi-a fost migrat serviciul de internet de la cupru la Fibra caci s-au facut lucrari de inbunatatire in localitate. Au venit baieti si au pus un GPON Sagemcom si totul e OK dar intrebarea mea este urmatoarele: cu serviciu de TV Satelit ce fac? Acela raman pe Satelit cand cei noi care isi fac contract au IPTV. Acest serviciu de TV SATELIT de ce nu se migreaza si el? Asa cum au schimbat Modemul cu un GPON tot asa poate sa schimbe si reciverul cu un CI CARD sau noi cei vechi suntem aia fraieri ca doar de politica e...pe astea i-am prins mai vedem noi cand le expira contractul?
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 899

Re: Migratre TV Satelit la IPTV

Mesajde Silviu Stefan » 02 Apr 2018, 22:59

Buna seara, savin.catalin1,
Pentru a migra pachetul de TV (instalat actual pe tehnologia DTH - antena satelit) la tehnologia IPTV ( televiziune interactiva - prin internet ) sau CATV / DVBC (bazata pe cablu de cupru), te rugam sa contactezi serviciul de relatii cu clientii la numarul 0766 12 1234 - ramura comerciala - contracte.

In urma unei cereri se poate face modificarea in functie de ce solicitarea pe care o aveti IPTV sau Card CI+.

Atentie, odata cu modificarea contractului se modifica si perioada contractuala (mai precis, se prelungeste abonamentul pe perioada de 24 de luni).

Pentru mai multe informatii nu ezitati sa raspundeti acestui mesaj.
O seara buna !
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

Paulen
Boboc
Boboc
Postări: 1

Mesajde Paulen » 13 Mai 2018, 10:49

Buna .Serviciul Iptv functioneaza si in afara Romaniei ,eu stau in Spania si sunt client Telekom din anul 2012 și aș vrea să schimb aparatele ce le am adica 3 unul hd si 2 sd cu serviciul Iptv pentru că unde locuiesc nu ma mai lasa sa tin parabolica la terasa ,vreau sa mentionez ca am internet in casa cu o viteză de 200 Mbps .
Va multumesc si astept un raspuns
0 x

paul.cazaban1
Descurcaret
Descurcaret
Postări: 85

Mesajde paul.cazaban1 » 14 Mai 2018, 14:41

Nu cred ca poti.
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 899

Mesajde Silviu Stefan » 16 Mai 2018, 00:36

Paulen scrie:Buna .Serviciul Iptv functioneaza si in afara Romaniei ,eu stau in Spania si sunt client Telekom din anul 2012 și aș vrea să schimb aparatele ce le am adica 3 unul hd si 2 sd cu serviciul Iptv pentru că unde locuiesc nu ma mai lasa sa tin parabolica la terasa ,vreau sa mentionez ca am internet in casa cu o viteză de 200 Mbps .
Va multumesc si astept un raspuns

Buna seara,
Serviciul IPTV functioneaza doar pe baza unei conexiuni de internet furnizata de compania Telekom Romania. Mai precis si explicit, acest serviciu se poate monta doar pe teritoriul tarii noastre alaturi de o conexiune la internet sau de o banda de internet tip support pentru televiziune.

Pentru mai multe informatii nu ezitati sa raspundeti acestui mesaj.
O seara buna!
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

Înapoi la “Televiziune”