Setare Reverse DNS

Internet fix, abonamente, opțiuni, aplicația FON, configurări routere Wi-Fi.
allex4project1
Boboc
Boboc
Postări: 1

Setare Reverse DNS

Mesajde allex4project1 » 11 Mar 2018, 21:02

Am cautat prin toate optiunile contului meu si nu am gasit nimic legat de setarea pentru reverse dns (PTR record) - prin urmare cum se seteaza?

In alta ordine de idei, ofera cumva Telekom si servicii pentru dns/mail/cloud etc?
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 945

Re: Setare Reverse DNS

Mesajde Silviu Stefan » 15 Mar 2018, 00:31

Buna seara allex4project1,
In principiu noi oferim o gama de servicii destinate utilizarii de zi cu zi a internetului "home". Dar avem diferite posibilitati de a ajuta suplimentar si clientii ce doresc mai multe optiuni, setari, control asupra serviciilor oferite.

Momentan, pentru clientii cu abonament de persoana fizica, punem la dispozitie urmatoarele optiuni de baza : Antivirus, Ip Static si Internet de mare viteza.
Optiuni pe care le regasesti aici : https://www.telekom.ro/category/optiuni ... at7280475/

Iar pentru setari / asistenta tehnica specializata, va punem la dispozitie numarul departamentului Remote IT : 0903 903 903 - apel taxabil (numar functional doar in reteaua Telekom).

In cadrul departamentului IT puteti obtine informatii suplimentare legate de solicitarea dumneavoastra.
Pentru mai multe informatii va indrum sa ii contactati.

Va putem pune la dispozitie si o gama de servicii business, cu referire la solicitarea facuta.
https://www.telekom.ro/business/cloud-ict/

Cloud software, Infrastructura Cloud, Solutii Web, Securitate date.
Mai multe informatii puteti vizualiza vizitând link-ul de mai sus sau apelând centrul de relatii cu clientii, departamentul business, la numarul 1921.

O seara buna,
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

Înapoi la “Internet fix”