6 zile pentru rezolvarea unui sesizari

Internet fix, abonamente, opțiuni, aplicația FON, configurări routere Wi-Fi.
enepaul841
Boboc
Boboc
Postări: 1

6 zile pentru rezolvarea unui sesizari

Mesajde enepaul841 » 11 Oct 2018, 15:38

Avem inregistrata o sesizare in data de 06.10.2018 cu numarul :74903864 la 23.30 aprox, ni s-a comunicat ca " in cel mai scurt timp" vom fi contactati de cineva de la tehnic, nici pana astazi 11.10.2018 ora 15.00 nu am fost contactati.
Precizez ca din data de 06.10.2018 ora 23.00 nici un serviciu nu este functional (internet, televiziune,).
Am ajuns bataia de joc a unor firme de genu TELEKOM , pe bani nostri.
Sa stai aproximativ o saptamana fara nici un serviciu activ , pentru o problema care cel mai probabil nu necesita mai mult de 30 de minute pentru solutionare.
Aceasta *** sunt sigur ca va continua , pentru ca din punct de vedere legal nu avem ce face.
Rusine sa va fie celor ce sunteti implicati in aceste acte.
La orice convorbire avut cu un reprezentant al telekom am primit in mare parte acelasi raspuns " in cel mai scurt timp ve-ti fi contactat de cineva de pe domeniul tehnic", acel timp scurt nu a fost indeplinit nici macar in 5 zile.
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 1365

Re: 6 zile pentru rezolvarea unui sesizari

Mesajde Silviu Stefan » 12 Oct 2018, 00:06

Buna seara,
Ne pare rau pentru timpul lung de solutionare al situatiei semnalate in sesizarea cu nr. 74903864.

Deoarece situatia nu s-a rezolvat in termenul de 72h contractual, factura dumneavoastra va fi reajustata pentru perioada de nefunctionare a serviciilor.

Speram ca pe viitor sa putem rezolva situatiile anuntate intr-un timp mai scurt.
Feedback-ul dumneavoastra a fost transmis mai departe pentru imbunatatirea calitatii serviciilor oferite si pentru imbunatatirea modului de lucru.

Va multumim!
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

Înapoi la “Internet fix”