Sunt fff dezamagit

Abonamente, voce mobilă, extraopțiuni, migrare cartelă-abonament, Roaming, servicii, reînnoire.
mirceacostea1
Boboc
Boboc
Postări: 4

Sunt fff dezamagit

Mesajde mirceacostea1 » 25 Iul 2018, 19:16

Da exact ca in titlu ma simt acum. Reget ca m-am portat de 2 saptamani si abia astept sa treaca 2 ani.La relatii cu publicul imi spune ca apelul meu este important pt acesta firma si astept cam 50min sau 1ora si 10min dupa care ma lipsesc. Intr-o seara mi-a sunat melodia in cap pana ce am adormit.e buna pt insomnii.am ceva probleme dupa portare si nimeni nu ma baga in seama. La Germanos ( Slobozia ) m-i s-a spus sa merg la orice service. Intreband locatia service-ului au zis din nou (la orice service ) .La sediul telekom (Slobozia) mi-au spus ca nu este treaba lor. Am un telefon Nokia 3 luat la abonament care dupa portare in alte retele nu se aude sunetul de apel in casca. :mrgreen:
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 1258

Re: Sunt fff dezamagit

Mesajde Silviu Stefan » 27 Iul 2018, 23:51

Buna seara,
Ati incercat cartela sim si in alt telefon sa vedeti daca problema este la fel?

Daca si in alt telefon intampinati probleme atunci trebuie sa verificam cartela sim si reteaua de telefonie mobila iar daca in alt telefon cartela functioneaza corect, atunci va trebui sa verificati telefonul dumneavoastra intr-un service autorizat pentru identificarea si rezolvarea problemei intampinate.

Incercati cartela si in alt telefon si daca problema persista, reveniti cu un raspuns la acest mesaj.
O seara buna!
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

mirceacostea1
Boboc
Boboc

Mesajde mirceacostea1 » 06 Aug 2018, 19:20

Buna seara . Am incercat cartela in alt telefon si functioneaza normal. Imi puteti spune la ce service sa merg?
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 1258

Mesajde Silviu Stefan » 07 Aug 2018, 23:28

Buna seara,
Din pacate nu pot sa va ajut cu aceasta informatie. Va indrum sa cautati pe internet un service GSM apropiat de dumneavoastra.
O seara buna!
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

mirceacostea1
Boboc
Boboc

Mesajde mirceacostea1 » 09 Aug 2018, 09:05

Va multumesc. Chiar mi-ati facut o seara buna. :D
0 x

user01mf
Boboc
Boboc
Postări: 10

Mesajde user01mf » 10 Aug 2018, 10:27

Auzi, suni cumva in Vodafone ?

Ca daca suni in Vodafone e normal sa se intample asa. Centrala Vodafone nu transmite ton de apel atunci cand cineva din alta retea suna in Vodafone iar tonul pe care-l auzi este dat de telefon si nu de centrala cum e la orice retea normala. Unele telefoane precum unele modele de Nokia nu dau niciun ton daca ele observa ca centrala nu da. Alte telefoane pun ton de la ele cand vad ca de la centrala e liniste. Suna in Digi sau Orange sa vezi daca ai aceeasi problema. Orange si Digi transmit ton de apel.
1 x

luciancorlatescu1
Boboc
Boboc
Postări: 19

Mesajde luciancorlatescu1 » 30 Aug 2018, 08:22

Pe certificatul de garanție aveți un număr de contact
0 x

mirceacostea1
Boboc
Boboc