#Liber de Contract

Abonamente, voce mobilă, extraopțiuni, migrare cartelă-abonament, Roaming, servicii, reînnoire.
iuliancristescu1
Boboc
Boboc
Postări: 4

#Liber de Contract

Mesajde iuliancristescu1 » 17 Iul 2018, 14:06

Buna ziua ,

Doresc ca cineva sa explice in mod clar oferta de pe pagina telekom.ro .
Liber de contract inseamna , contract pe 24 de luni cu cresterea pretului la 7Euro dupa 12 luni ?
Nu am gasit nici o descriere a abonamentului care sa spuna aceste lucruri .
Extra optiunile valabile pentru acest abonament ?
Abonamentul nu are roaming inclus dar are minute internationale !!!! numai mie imi pare ceva ciudat aici ?

La toate aceste intrebari am asteptat raspuns in urma apelului primit de la 1234 , insa dupa prima intrebare am fost pus in hold si rejectat dupa putin timp
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator
Postări: 1258

Re: #Liber de Contract

Mesajde Silviu Stefan » 18 Iul 2018, 20:14

Buna ziua,
Comunicati-ne mai explicit despre ce oferta este vorba astfel incat sa putem clarifica situatia.

Liber de contract inseamna ca nu aveti perioada contractuala definita.
Roaming-ul este diferit de minutele internationale. Roaming-ul va ajuta sa folositi o gama de servicii (telefonie, sms, internet) cand iesiti din tara (pe teritoriu strain) iar minutele internetionale va ajuta sa apelati persoane in strainatate in timp ce dumneavoastra va aflati in tara. Aceste doua functii sunt complet diferite, de altfel nu este ciudat sa ai minute internationale si sa nu ai roaming.

Asteptam un raspuns mai exact in legatura cu oferta pe care ati vazut-o pe pagina oficiala Telekom Romania astfel incat sa va putem oferi mai multe detalii.
O zi buna!
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

iuliancristescu1
Boboc
Boboc
Postări: 4

Mesajde iuliancristescu1 » 19 Iul 2018, 11:52

Ce lipseste din aceasta imagine ?
https://www.telekom.ro/mobil5/

ce nu se spune in aceasta imagine cu privire la oferta ?
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator

Mesajde Silviu Stefan » 19 Iul 2018, 23:26

Buna seara,
Pe site va este prezentata pe scurt oferta ce face referire la abonamentul denumit Mobil 5 cu pretul de: 5 euro/lună.
FĂRĂ PERIOADĂ CONTRACTUALĂ - nu aveti perioada de 12/24 de luni definita in contract, acest lucru va da posibilitatea sa renuntati oricand la oferta.

Beneficiile sunt urmatoarele:
NELIMITAT minute naţionale + 500 SMS-uri
100 minute internaţionale (destinaţii extinse)
INTERNET Nelimitat

Abonamentul Mobil 5 nu prezinta posibilitatea de activare a serviciului de Roaming.
Oferta fiind disponibila exclusiv Online, dupa completarea "comenzii"/"formularului" sunteti sunat de catre un reprezentant Telekom pentru a vi se prezenta oferta alaturi de termeni si conditii.

Informatii suplimentare puteti obtine in centrul de relatii cu clientii la numarul 021 9890.
O seara buna!
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

gigivoinea691
Boboc
Boboc
Postări: 1

Mesajde gigivoinea691 » 11 Oct 2018, 10:27

Buna ziua, la data de 19.12.2017 am incheiat un contract pentru furnizare de servicii telefonie mobila fara telefon, iar la rubrica durata contractului nu s-a trecut nici o luna. Mentionez ca din luna noiembrie 2017, Telekom a inceput sa difuzeze spoturile publicitare in care apare formularea LIBER DE CONTRACT, lucru specificat si de reprezentantul Telekom care s-a deplasat personal la locul meu de munca unde mi-a inmanat cartele sim si am semnat contractul . Deoarece nu am fost multumit de calitatea serviciilor, am renuntat la telefonie mobila de la Telekom. Cum explicati - despagubiri nerespectare conditii contract - 207,57 lei - ce apare in factura TKR180316274273 emisa la data de 06.10.2018?
0 x

Silviu Stefan
Moderator
Moderator

Mesajde Silviu Stefan » 12 Oct 2018, 00:09

Buna seara,
Va indrum sa contactati serviciul de relatii cu clientii la numarul 0766 12 1234 (persoana fizica) sau 1921 (persoana juridical) - departamentul comercial - facturi si plati. Un operator va verifica situatia alaturi de dumneavoastra si va va oferi un raspuns cu privire la intrebarile adresate.

Pentru mai multe informatii nu ezitati sa contactati centrul de relatii cu clientii.
O seara buna!
0 x
Cu stima,
Silviu Stefan

Înapoi la “Telefonie mobilă”