ViewRightWeb

Abonamente, activare serviciu, condiții tehnice, conținut video.
Cristian Croitoru
Boboc
Boboc
Postări: 6

ViewRightWeb

Mesajde Cristian Croitoru » 11 Mar 2017, 21:49

Buna,

Desi am instalat ViewRightWeb pe calculator nu deschide niciun canal si tot imi da mesajul :

"Pentru a vedea acest video trebuie să instalezi plugin-ul VeriMatrix ViewRight "

Ce trebuie sa fac ...???

Am Windows 7 - Mozilla

multumesc,
0 x

Ilinca
Moderator
Moderator
Postări: 320

Re: ViewRightWeb

Mesajde Ilinca » 15 Mar 2017, 15:06

Bună, Cristian Croitoru,

Pentru o funcționare corectă a serviciului, îți recomand accesarea paginii utilizând Internet Explorer.

În cazul în care situația persistă, te rog să îmi transmiți, printr-un mesaj privat, codul de abonat/codul de client, un print screen cu mesajul afișat și adresa de e-mail asociată contului.

Mulțumesc,

Ilinca
0 x

fla_ma_pan62
Boboc
Boboc
Postări: 2

Re: O soluție la ViewRightWeb

Mesajde fla_ma_pan62 » 29 Apr 2017, 19:58

Încearcă cu Safari (Apple). Aici, pluginul merge cu oricare versiune de Windows (pe 32 sau 64 biți).
1 x

mariusg
Boboc
Boboc
Postări: 2

Mesajde mariusg » 25 Mai 2017, 21:37

Eu chiar folosesc Safari si acelasi mesaj. Am incercat si pe Explorer si acelasi mesaj...deja de 2 luni...incep sa ma intreb daca chiar este o optiune in abonament sau doar marketing...a mers acum cateva luni...

Va rog remediere.

Multumesc,
0 x

Ilinca
Moderator
Moderator
Postări: 320

Mesajde Ilinca » 29 Mai 2017, 14:51

Bună, mariusg,

Pentru verificări, te rog să îmi transmiți detaliile menționate mai sus.

Mulțumesc și aștept mesajul tău.
0 x

madi
Boboc
Boboc
Postări: 3

Mesajde madi » 14 Iul 2017, 03:43

Am instalat verimatrix si nu merge, imi tot spune sa-l instalez. E instalat, l-am gasit in Program Files.
Daca cineva poate sa ma ajute si pe mine va rog...

Folosesc Firefox, am incercat si cu Edge, nici acolo nu merge. O sa incerc cu Safari dar as fi vrut sa rezolv problema cu Firefox.
0 x

madi
Boboc
Boboc
Postări: 3

Mesajde madi » 16 Iul 2017, 06:41

madi scrie:Am instalat verimatrix si nu merge, imi tot spune sa-l instalez. E instalat, l-am gasit in Program Files.
Daca cineva poate sa ma ajute si pe mine va rog...

Folosesc Firefox, am incercat si cu Edge, nici acolo nu merge. O sa incerc cu Safari dar as fi vrut sa rezolv problema cu Firefox.

Update : Am instalat Safari browser si merge cu ala.
1 x

paulbichis1
Boboc
Boboc
Postări: 1

Mesajde paulbichis1 » 25 Sep 2017, 23:04

Buna ziua, am încercat sa vizionez canalele telekom sport si mi-a cerut sa instalez programul ViewRight, dar când am încercat sa-l instalez nu am reusit si am primit mesajul de eroare atasat. Mentionez ca folosesc programul modzila. Va rog sa ma ajutati cu rezolvarea acestei probleme deoarece nu mi se pare normal ca sa plătesc un serviciu pe care nu pot sa-l folosesc si mi se cere sa instalez tot felul de programe care nu funcționează.
Astept un răspuns cat mai urgent pentru rezolvarea acestei probleme.
O zi
Paul
0 x

sorind601
Boboc
Boboc
Postări: 1

Mesajde sorind601 » 26 Sep 2017, 16:21

nu inteleg de ce nu se specifica clar ca acest serviciu "mobil tv" este doar pentru platformele android si ios si nu functioneaza pe platformele windows si mai nou pe smarturile samsung cu Tizen!
mi-am pus mintea cu cei de la serviciu suport si am stat adunate 14 ore timp de 3 zile si nu am rezolvat nimic
am vorbit si cu cei de la samsung si ei mi-au confirmat ca telekomul nu a facut upgrade pentru platformele Tizen de fapt aplicatia dolce sport a si disparut din setul de aplicatii cu care vin televizoarele de generatia 2016-2017 si asta in timp ce banii sunt incasati cu ***
nu cred ca solutia este reclamatia la OPC, o sa primesti niste raspunsuri daca le primesti care o sa-ti dea cel mult satisfactia ca esti bun de plata daca esti naiv
de cand au fost preluati de nemtii nesimtirea greceasca a fost inlocuita cu nepasarea nemteasca, putin le pasa ca niste romani *** le baga bani in buzunar fara ca ei sa faca ceva pantru ei.
solutia e simpla, dati in judecata pentru inselaciune si cerute niste despagubirii care sa-i usture pe stimabilii manageri care habar n-au cu ce fel de personal lucreaza, de la ghiseul centrelor telekom pana la cei care raspund la serviciul suport dai numai peste habarnisit care-si dau cu presupusul
trebuie in paralel facuta reclama negativa pe retelele de socializare si acolo unde le apar reclame trebuie contracarate.
0 x

Înapoi la “Web & Mobile TV”