Incompetenta Telekom romania

andreeanx1
Boboc
Boboc
Postări: 5

Incompetenta Telekom romania

Mesajde andreeanx1 » 29 Iun 2021, 23:26

Observ ca topicele deschise acum cativa ani pe forumul telekom au disparut. Ascundeti gunoiul sub pres,ca sa citez un alt user.
In anul 2012 am cumparat 3 cartele,cosmote la vremea aceea. Ulterior cosmote a devenit telekom. Dar acele cartele erau incarcate de mine de mai multe ori intr-o luna,in fiecare luna,astfel incat aveau si valabilitate si credit. Prin 2015 ,intr-una din zile incerc ca incarc cartela cu un cod si observ ca nu pot. Sun la relatii clienti sa intreb ce se intampla. Mi se comunica si anume ca acel nr de tel ,ce-mi apartinea,figureaza ca abonament. Intreb de cand si mi se raspunde ca din ziua aceea. Zic pai cum e posibil. Ca eu nu am solicitat trecerea la abonament si nu am instrainat cartela. Intreb pe ce nume imi spune agentul ca nu poate sa-mi spuna aceasta informatie si ca sa merg intr-un magazin telekom sa fac o sesizare..zis si facut. Imi dau termen 30 de zile...au trecut mult mai multe...cu chiu cu vai am reusit sa-mi recuperez statutul pre-pay. Bun ..preschimb cartela cosmote in telekom,personalizez numarul,adica dau datele de buletin unui agent intr-un magazin ,ca sa figureze in sistem si sa nu mai patesc ce tocmai se intamplase. Pierdusem valabilitatea si creditul cartelei anterioare,iar o iau de la capat cu incarcarile...dupa 6 luni...surpriza...iar m,am trezit cu numarul facut abonament. Deci am inebunit...cum sa fie posibil???. Rand pe rand asta am patit cu toate cele 3 cartele telekom. Pana la urma am pierdut acele numere.

Eu acum stau si ma intreb ...cum a fost posibila atata incompetenta?? Oare sefii nu au facut o ancheta interna cand am patit asta prima data? A doua oara era deja personalizata cartela,chiar nu mai au scuza.

Ce banuiesc eu ca s-a intamplat. Chiar angajatii telekom au fraaudat telekomul facand abonamente din cartele prepay ,probabil pentru a lua telefoane la vreo oferta. Ca acele abonamente nu au fost platite este clar. Nimeni nu s,a autosesizat ca pe numele lui exista un abonament pe care nu-l detine in buzunar fizic...cartela era la mine ..a mea ..cu statut de abonament...pana a fost inchis pt neplata. Doar nu era sa platesc eu un abonament ce nu era pe numele meu.

Am intrat azi in magazinul telekom din mall vitan. Vitrine goala...nu telefoane...nu accesorii...dezolant peisaj ..in schimb vor sa faca abonamente agentii de acolo

Eu nu cred ca abonamentele alea vor salva compania de la un posibil faliment...ca la ce politica vad ca au...nu le vad un viitor stralucit.
0 x

Înapoi la “Feedback & Sugestii”