Telekom își bate joc de noi. Nu recomand la nimeni aceasta companie că de câțiva ani mi-a tocat nervii, timpul și banii.

popadiana911
Boboc
Boboc
Postări: 1

Telekom își bate joc de noi. Nu recomand la nimeni aceasta companie că de câțiva ani mi-a tocat nervii, timpul și banii.

Mesajde popadiana911 » 08 Noi 2019, 17:03

Telekom= cea mai proastă companie de telecomunicații din toate timpurile. Aveti un personal extrem de neprofesional si mai nou faceți lucruri fără acordul clientului. Pentru treaba asta aș putea să vă dau în judecată căci mi-ați renoit abonamentul la TV fără acordul meu si ați ales pachetul M când eu l-aș fi vrut pe cel S, dar nu ca nu ați putut anunța, iar când am apelat la asistența dvs., când am menționat că doresc să închei contractul mi-sa închis telefonul. Eu așa nesimțire din partea unei compani renumite nu am mai întâlnit, plus ca un operator m-a mințit spunând ca a trimis mesaj pe :oops: TV sa ma anunte ca expira contractul, dar surpriză, nu am primit nimic de genu. Nu știu ce sa zic, dar spre deosebire de concurență aveți cele mai proaste servicii din orice punct de vedere. Oricum lucrurile nu o să rămână așa, să nu credeți că o să mă supun regurile dvs. Deși Telekom este un brand mare și are mulți fraieri abonați, sper să dați faliment că sincer va zic, din punctul meu de vedere ca economist, nu oferiți mai nimic față de concurență. :x
2 x

pislariu1
Boboc
Boboc

Re: Telekom își bate joc de noi. Nu recomand la nimeni aceasta companie că de câțiva ani mi-a tocat nervii, timpul și ba

Mesajde pislariu1 » 24 Noi 2019, 13:35

De ce au crescut tariful pentru televiziune? Neseriosi total. Iti fac o oferta si dupa 3-4luni se schimba fara anunt, fara nimic. Bataie de joc!
0 x

mihaela_arim1
Boboc
Boboc
Postări: 2

Re: Telekom își bate joc de noi. Nu recomand la nimeni aceasta companie că de câțiva ani mi-a tocat nervii, timpul și ba

Mesajde mihaela_arim1 » 25 Noi 2019, 15:30

Sunt niste golani. Renunti la abonament ca nu-ti convine cresterea de pret. Ei spun ca nu platesti despagubiri si la sfarsit te ard cu 300 Lei.Nu-ti convine...fa plangere. De raspuns ei nu raspund.
0 x

costimanole1
Boboc
Boboc
Postări: 3

Mesajde costimanole1 » 20 Dec 2019, 12:12

De acord cu tine Diana! Si eu ma chinui sa scap de ei si dau dovada de o *** crasa, cand reusesti sa intri in legatura cu ei si sa soliciti o revizuire de contract sau o reziliere. Ei fac ce vor ca ..."asa vor muschii lor!" Din septembrie 2019 incerc sa scap de ei, pentru ca am recurs la alt provider de internet + Tv, si nu reusesc! Prin call center este o intreaga aventura sa intri in legatura cu ei, iar prin reclamatii la centrele lor teritoriale te poarta pe drumuri prin promisiuni mincinoase.
Si eu am patit ca si alti clienti Telekom, cu cresteri de tarif la internet, pentru ca ei nu vor sa renunte la IPTv si tot incearca sa ne pacaleasca desi stiu ca infrastructura llor este 'improprie' pentru o viteza mai mare. Ex: la o viteza de 1G promisa si taxata, primesti in casa doar un umil...100Mbps si bineinteles ca nu poti viziona in conditii de calitate buna canalele HD. De ce suntem tarifati in exces daca nu primim serviciile la parametrii din contract?
Cred ca trebuie sa ne obtinem despagubiri de la Telekom printr-o actiune in justitie!
0 x

c_e_pintilie1
Boboc
Boboc

Mesajde c_e_pintilie1 » 23 Dec 2019, 16:47

Cea mai *** companie! Aparatura de *** calitate, servicii scumpe, birocrație crasa. Ca sa îți verifice transmisia de TV sau internet, te programează în timpul zilei, pana la ora 12, ca după, echipa tehnica este programata la sate.Nu au nicio organizare. Pai la sat, mai găsești pe cineva acasă în timpul zilei, o bunica, o vecina, etc. Dar la oraș e clar ca lumea este acasă doar dupa-masa. Am stat luni în șir fără acces la internet(care oricum era la pământ și când aveam conexiune). Televiziunea e ***. Dacă ploua nu interceptezi semnal, dacă ninge sau dacă bate vântul, e la fel.M-am trezit într-o zi ca ma suna, sa merg acasă în miezul zilei, pt ca ei sunt în fata ușii și trebuie sa facă nu știu ce conexiune pt fibra optica. Ma invoiesc de la lucru și când ajung, cei din echipa de interventie îmi spun senini ca de fapt fibra optica nu e trasa în scara mea, asa ca nu pot sa facă nimic.M-am saturat și m-am dus sa reziliez contractul...si iar m-am lovit de birocrația lor tâmpită. Nu pot preda echipamentul pe loc, pt ca nu e întocmit procesul verbal!Or sa ma sune ei sa ma duc sa îl predau. Pe bune, organizarea ăstora este de bezna mintii. Cred ca șefii și sefutii plătiți cu mii de euro, nu mai au nicio treaba cu realitatea. Ca o concluzie:Telekom, sa va fie rușine ca va bateți joc de banii și timpul clienților voștri!!!
1 x

Înapoi la “Feedback & Sugestii”