telekom nu respecta GDPR

Factură, Reîncărcare, Loialitate, Servicii & Setări cont
evgenisco1
Boboc
Boboc
Postări: 2

telekom nu respecta GDPR

Mesajde evgenisco1 » 13 Noi 2019, 15:50

De ce nu pot sa setez ONLINE in contul meu telekom.ro optiunea de a nu mai primi SMS-uri cu reclame???

Primesc SMS ca pot dezactiva aceste sms-uri sunand la 1234. Acolo, operatorul imi spune sa merg in magazin fizic, sa completez un formular!!

(cica asa trebuie daca sunt pe cartela prepaid si nu abonment!!?)

Pe bune??? telekom n-a ajuns inca in secolul 21??
0 x

Tag-uri:

moldovean.marius19721
Boboc
Boboc
Postări: 3

Ca nu respecta e piece of cake, dar le incalca flagrant

Mesajde moldovean.marius19721 » 12 Mai 2020, 09:09

In 2017, stateam cu chirie intr-un apartament. Buletinul era fireste la alta adresa. Fac abonament la Telekom si ce credeti? Primesc factura la adresa unde stateam cu chirie, iar pe factura adresa unde stateam cu chirie, in conditiile in care le dadusem CI-ul si nu discutasem cu operatorul de situatia mea personala ca stau sau nu cu chierie sau unde stau etc.
Ideea este ca la vreo luna dupa incidentul cu factura mi se iveste oportunitatea sa-mi fac buletin chiar la adresa unde stateam cu chirie.
Cert este ca in aprilie 2017 cand am primit acea factura de la Telekom pe adresa cu chirie, eu aveam buletin de Ilfov.
Le-am scris atunci. I-a durut fix. Mi-au dat un raspuns care nu avea legatura cu ceea ce eu reclamam. Ce sa zic? DA. Incalca GRAV acest GDPR.
0 x

Înapoi la “My Account”