Net Nelimitat sau nu?

sharp1
Boboc
Boboc
Postări: 1

Net Nelimitat sau nu?

Mesajde sharp1 » 23 Noi 2019, 00:21

Buna ziua!
Nu demult sunt si eu client telekom am internet 4g fix suport radio, adica prin cartela.
Vreau sa inteleg cateva chestii, tipul de la telekom mi-a spus ca este nelimitat, defapt nu este nelimitat, ziua merge incredibil,infect chiar de greu, ca nu te poti uita pe youtube, sa nu mai zic netflix si toate cele, pana la urma ce se intampla? sunt 80gb si apoi dupa ora 00:00 este nelimitat?
In contract imi apare ca beneficiez de Bonus Nelimitat internet?
Nu e in regula..
0 x

severlupu1
Boboc
Boboc
Postări: 1

Re: Net Nelimitat sau nu?

Mesajde severlupu1 » 04 Dec 2019, 14:53

au facut serviciul asta in asa fel incat cu greu intelegi ceva din el. este nelimitat in sensul in care atunci cand iti termini traficul inclus nu esti taxat suplimentar dar viteza scade la o limita care face practic imposibila navigarea pe internet (256 Kbps / 64 Kbps.). bonusul "nelimitat" este si mai straniu. din cate inteleg eu, odata activat, vei avea viteze de maxim 1.5 mbps, care este mica oricum. asta in limita a 80 de gb, dupa care se activeaza limitarea de 256/64. cel putin asa se intelege din descriere. este in mod intentionat facut sa nu se inteleaga, eu personal ma feresc de astfel de "oferte" care nu sunt clare
0 x

Înapoi la “Internet mobil”