Frecvente 4G Telekom Romania

mihai.blaj2703
Boboc
Boboc
Postări: 1

Frecvente 4G Telekom Romania

Mesajde mihai.blaj2703 » 02 Ian 2020, 14:31

Buna ziua si La Multi Ani!

Am si eu o nelamurire cu privire la frecventele pe care le utilizeaza reteaua 4G Telekom Romania. Am tot cautat pe internet dar am constatat ca mai tare ma dezinformez cu cat citesc mai mult :))
Ma intereseaza sa stiu din doua motive. In primul rand eu locuiesc intr-un sat de langa orasul Cluj. Aici semnalul 4G nu este unul foarte bun. Afara mai este cum mai este dar daca intru in casa, mai ales in demisol nu am semnal aproape deloc. Pentru aceasta am achizitionat un dispozitiv de amplificare (Repetitor). Acesta functioneaza foarte bine pe Digi si Orange dar este ca si cum nu l-as avea pentru Telekom. Nu as vrea sa imi schimb reteaua deoarece foarte multi cu care eu colaborez, familie etc sunt tot pe telekom.
Am luat legatura cu producatorul (China) si dupa ce am tot invartit antena de afara de sus d epe casa, conform indicatiilor oferite de producator, am ajuns impreuna la concluzia ca amplificatorul nu acopera si frecventa pe care telekom ofera serviciile 4G.
Asta ar fi prima problema, daca as sti frecventa 4G de a telekom ar fi bine pentru a putea cumpara un amplificator repetitor pe frecventa potrivita, deoarece sunt destul de scumpe si nu as arunca banii pe fereastra.
Apoi am luat un astfel de dispozitiv camera pentru copiat din linck si acceasi problema o am: merge cu digi si orange dar nu merge cu cartela telekom. Acum cu camera asta ma gandesc sa nu fie codata. Cel de pe Olx care mi-a datta a zis ca nu e codata dar acum nu stiu ce sa mai cred.

Multumesc mult!
0 x

Înapoi la “Diverse”