Modificari abuzive TELEKOM in grila de programe CATV/IPTV

Beneficii, Instalare, Modificare sau Desființare servicii Telekom
livehomecams1
Boboc
Boboc
Postări: 1

Modificari abuzive TELEKOM in grila de programe CATV/IPTV

Mesajde livehomecams1 » 03 Ian 2020, 13:31

Sunt in continuare total siderat fata de modificarile facute de TELEKOM in grila sa de programe TV. Am abonament internet L si televiziune L. Am ales varianta de televiziune L tocmai pentru ca avea in grila de programe un continut variat de canale care cuprindea printre altele EUROSPORT-urile 1 HD si 2 HD, TRAVEL CHANNEL HD, TLC si desigur programele DISCOVERY HD. In anunturile d-voastra, precum si in dialogul telefonic purtat cu reprezentantul d-voastra, faceti mentiunea ca ati realizat un sondaj pe un esantion de 800 persoane care prin raspunsurile date au condus la scoaterea programelor mai sus mentionate. In primul rand, esantionul de 800 de persoane este mai mult decat nesemnificativ la un nr. de 1,4 mil. abonati, pentru a tine cont de opiniile acestuia. In al doilea rand, provider-ul pachetului DISCOVERY a anuntat faptul ca nu a modificat oferta fata de anul trecut, dar ca TELEKOM nu a fost de acord cu prelungirea contractului. Dati-mi voie sa ma indoiesc ca nu se doreste vizionarea GRAND SLAM-urilor WTA si ATP, super meciurilor de fotbal din PREMIER League, OLIMPIADA 2020, sporturile de iarna etc. Traim in EUROPA, facem parte din UE, deci avem nevoie sa vizionam canalele de sport EUROPENE!!! Nu traim nici la marginea continentului, nici in ASIA, nici in alta parte a acestei lumi. TELEKOM este o firma germana, GERMANIA fiind unul din motoarele UE!!! Niciodata pana in prezent vreun operator CATV/IPTV nu a avut indrazneala/tupeul sa scoata din grila sa de programe aceste canale sportive atat de mult indragite de cei carora au practicat, practica sau iubesc sportul !!! Board-ul TELEKOM Romania a actionat cum nu se poate mai nefericit (ca sa ma exprim elegant) !!! Multi dintre abonati, cu perioada minima obligatorie de 2 ani, suntem nepuntinciosi cu privire la rezilierea contractului, pe care ni l-ati servit foarte nevinovat, cu un minim de programe pe care trebuie sa-l asigurati, dar fara a avea noi, clientii, garantia mentinerii in grila de programe a unor canale de interes major pentru care am optat sa trecem de la un alt operator CATV/IPTV si sa va devenim clienti. Consider ca acest fapt este un abuz din partea d-voastra. La fel ca in 27 dec. 2019, puteti sa scoateti in continuare si alte programe indragite de noi si sa le inlocuiti cu no-name-uri care nu ne intereseaza!!! Cum ne putem apara ca si clienti fata de abuzurile pe care le faceti in mod constant!!! Ati introdus in locul TRAVEL CHANNEL canalul TRAVELXP, care insa nu are subtitrare in limba romana (nu suntem nativi limba engleza, intelegem unii pana la un anumit nivel limba engleza, ce tine de comunicare/orientare, dar la un canal cu o tematica variata nu detinem controlul asupra dialogurilor, expresiilor etc!!! De ce nu s-a trimis inainte de renuntarea la contractul cu cei de la DISCOVERY, o notificare catre toti abonatii prin care sa fim atentionati cu privire la renuntarea la pachetul DISCOVERY si noi clientii sa decidem, in cunostinta de cauza, daca ramanem in continuare abonati sau reziliem contractul cu d-voastra. Repet, am trecut la d-voastra si/sau altii s-au abonat la d-voastra pentru ca grila de programe continea canalele TV pe care ni le doream NOI si MEMBRII FAMILIILOR NOASTRE!!! Ne intereseaza CONTINUTUL canalelor, NU cantitatea/nr. acestora!!! Rog sa va revizuiti pozitia si sa reintroduceti cat mai urgent in grila d-voastra de programe EUROSPORT-urile 1 HD si 2 HD (pana la inceperea turneului de tenis de la MELBOURNE), TRAVEL CHANNEL HD, TLC si macar o parte din programele DISCOVERY in format HD!!! Asteptam numai vesti/mesaje bune de la d-voastra.
3 x

alex_rwm1
Boboc
Boboc
Postări: 13

Re: Modificari abuzive TELEKOM in grila de programe CATV/IPTV

Mesajde alex_rwm1 » 06 Ian 2020, 19:03

Buna ziua,

Sunt total deacord cu dumneavoastra, Telekom a devenit cea mai josnica televiziune, au o *** si o lipsa de respect fata de abonati in ultimul hal. Eu sunt la final de contract cu Telekom si drept "bonus" mi-au marit pretul abonamentului si mi-au scos si HBO!!! Eu le-am facut cerere de reziliere (o adevarata aventura)!!! Nu am crezut niciodata ca pot fi atat de ***!!! Am o problema la televiziune de 2 ani si nu au fost in stare sa mi-o rezolve, mai mult a venit la mine directorul de la service si in loc sa imi propuna o rezolvare se ruga de mine sa imi reziliez contractul cu Telekom (lucru pe care nu l-am facut, mai mult mi-am rezolvat singur problema) Am ramas pana in prezent abonatul Telekom in speranta ca se vor indrepta lucrurile, dar credema pe cuvant ca acest lucru nu se va mai intampla. Pana cand acesti oameni incompetenti vor mai lucra in Telekom, acesta se va duce in cap nici pe departe nu se vor indrepta. Poti sa faci initial o cerere de reziliere contractuala pe motiv de modificare grila unilaterala si daca ti se respinga solicita motivul respingerii in scris si fale o plangere la protectia consumatorilor si actioneata Telekom in instanta, asa iti vei putea rezilia contractul. Ca sfat trimite un email la firma mama in Germania (cauta mail pe Google) si transmitele cele intamplate in Romania(habar nu are neamtul ce *** sunt angajatii in Romania)
Eu sfatuiesc pe toata lumea care nu e multumita de Telekom sa ia atitudine sa nu ne mai lasam calcati in picioare de niste *** si incompetenti si asa isi vor da seama si Germanii de la Telekom ce angajati au in Romania.
0 x

titus.potoceanu1
Boboc
Boboc

Mesajde titus.potoceanu1 » 07 Ian 2020, 11:16

Va salut,
Total de acord cu cele scrise pana acum. Chiar acum ma duc la un magazin TELEKOM pentru a incerca sa-mi reziliez contractul (desi am inteles ca e o adevarata aventura)
Never again TELEKOM!
1 x

ateneu1
Boboc
Boboc

Mesajde ateneu1 » 12 Ian 2020, 14:13

De acord cu cei dinaintea mea.Rusine,***,banditi,vabateti joc de oameni,vrem in continuare ce am semnat nu sa neati ve vreti voi.HUUUOOOOOOOOOOOOOO!
0 x

george.nutu1
Boboc
Boboc

Mesajde george.nutu1 » 13 Ian 2020, 12:59

Buna ziua sunt de acord cu toate comentariile celor dinaintea mea si tare as vrea sa stiu daca in Germania se practica aceeasi bataie de joc de catre Telekom fata de clientii sai .Profitati de oamenii cu bun simt ,. ar trebui sa reduceti din costul abonamentului pentru aceasta grila de programe minuscula . Dar probabil ca va spuneti "lasa ca la romani merge si asa"
1 x

vladimirbarbu1
Boboc
Boboc

Mesajde vladimirbarbu1 » 18 Ian 2020, 06:15

Aveti dreptate, trebuie sa caut alt furnizor si sa sper ca voi fi multumit macar 2 ani.
0 x

mihai.cvasnievschi1
Boboc
Boboc

Mesajde mihai.cvasnievschi1 » 19 Ian 2020, 10:04

Subscriu! Este inacceptabil moidifcarea majora a grilei de programe fara notificare prealabila. Intentionez rezilierea contractului si trecerea la alt furnizor de servicii.
0 x

mirela.borgovan1
Boboc
Boboc

Mesajde mirela.borgovan1 » 21 Ian 2020, 21:36

Jenant domnilor Telekom. Ati reusit din nou sa o dati in bara cu grila voastra de programe. Ati reusit sa eliminati ultimele daua canale de sport, respectabile in toata Europa si anume Eurosport 1,2 ,in schimb am primit x+n canale de sport unde in afara de fotbal ,nimic. Daca mai introduceti si un canal de fotbal cu liga Nord Africana ,le aveti pe toate ,adica noi cei care mai suntem inca clienti.
De Discovery ,Animal Planet referinta categorica pe segmentul lor ce sa mai zic,le-ati eliminat si pe astea.
1 x

Înapoi la “Situatii comerciale - Contract”